NISFA Top Banner

Log in

2017/18 U12 Schools Cup Fixtures

First Round            
             
St Colm's (Twinbrook)  2-4     Castlederg    Lagan College  2-1 Abbey Community College
Omagh High  2-5 Trinity College   Lismore  2-3     Parkhall 
Larne High  2-5 Breda Academy   Lumen Christi College  3-0 Cambridge House 
             
Second Round             
             
Hazelwood  0-3 Newbridge Integrated   Breda Academy  0-3 Corpus Christi 
Parkhall 8-0 Strangford College    Integrated College Dungannon 12-0 Oakgrove College 
De La Salle (Downpatrick)  p4-4 St Patricks (Dungannon)    Castlederg 5-3 Dromore High 
Enniskillen Royal GS  3-2 Ballyclare Secondary    Cullybackey College 1-4 Glengormley 
St Joseph College (Belfast)  0-6 Carrick College    St Louis (Ballymena)  3-0 St Pats & St Brigid's (Claudy) 
Lumen Christi College

2-4

Lisneal    Nendrum College  0-6 Rathmore
Priory College  1-6 St Killian's College    Trinity College (Belfast) 4-1 CBS (Glen Road)
Colaiste Feirste  1-2 De La Salle (Belfast)   Strabane Academy  3-0 Lagan College 
Carrick Grammar  0-2 Laurelhill         
             
 Third Round             
             
Lisneal  0-4 Holy Cross (Strabane)   De La Salle (Downpatrick) 1-7 Bangor Academy
O.L & St Patrick's 1-0 St Columb's College   Christian Brothers GS (Omagh) v Enniskillen Royal GS
Integrated College Dungannon 5-1 Ashfield    Glengormley  v Lagan College
New-Bridge Integrated  1-4 Model    St Killian's College 2-1 Aquinas
Devenish College v Clounagh   St Pat's & St Brigid's (Claudy) 0-9 Lurgan Junior High
St Malachy's College 3-0 Carrick College   Castlederg  v St Joseph's (Londonderry)
Trinity College (Belfast) 1-2 Rathmore    Edmund Rice College 1-1p Laurelhill 
Killicomaine  v De La Salle (Belfast)   Parkhall 3-8 Breda Academy 
             
             

Northern Ireland Schools Cup U12

 

     
     
     
     
 Final     
Holy Cross Strabane    0-1 St Columb's College  
     
 Semi Final     
 Holy Cross Strabane    Clounagh JHS 
 Devenish College    St Columb's College  
     
Quarter Final     
     
St Malachy's  0v2  St Columb's College
Clounagh 4v1 St Joeseph's (Londonderry)
Ashfield 1v7 Devenish
Holy Cross (Strabrane) 2v0

Aquinas

Fourth Round     
Lumen Christi College v Clounagh
Enniskillen Royal GS 0-1 St. Columb's College
Devenish College v CBS (Glen Road)
Omagh High 1-6 St. Joseph's (Londonderry)
Holy Cross (Strabane)  v Killicomaine
Aquinas  v O.L. & St. Patrick's
Ashfield  5-1 Lurgan Junior High
     
Third Round     
     
Ashfield  v Strabane Academy or Glengormley
Aquinas 5-1 St. Joseph's College (Belfast)
Clounagh 7-0 Dromore High
De La Salle (Belfast) 1v0 Rathmore
St. Columb's College  9-0 St. Patrick's (Lisburn)
St. Patrick's (Belfast) 1v2 Lumen Christi College 
De La Salle (Downpatrick) 1-5 CBS (Glen Road)
Holy Cross (Strabane) 5-1 St. Louis (Ballymena)
St. Joesph's (Londonderry)  3-2 St. Patrick's GS (Downpatrick)
Priory College  1-3 Omagh High 
Enniskillen Royal GS  2-0 Christian Brothers GS (Omagh)
Edmund Rice College  4-7 Lurgan Junior High 
Model  2-3 St. Malachy's College 
St. Killian's College  1-5 Killicomaine
Bangor Academy  2-3 O.L. & St. Patrick's
Lagan College  1-3 Devenish College
     
Second Round     
Enniskillen Royal GS

2v1

Lisneal 
CBS (Glen road) 6v2 Oakgrove College
Strabane Academy v Glengormely (Withdrew)
St. Patrick's GS (Downpatrick) v St. Brigid's College Derry
Castlederg 0v12 Aquinas 
St. Pat's & St Brigid's(Claudy) 0v5 Priory college
St. killian's college  v Corpus Christi (Withdrew)
Lagan college  6v2 Laurelhill 
Hazelwood 0v5 Rathmore
Parkhall college  1v8 St. patrick's (Lisburn)
St malachy's (Castlewellen) 2v7 Omagh High
Larne High 1v2 St. Louis (Ballymena)
Carrick College 3v6 Devenish College
St. joseph's college (Belfast) 1v0 St. Colm's college (Twinbrook)
De LA Salle (downpatrick) 1v0 Abbey Community College
 Lumen Christi College  v BYE

Banbridge Academy 

1v0 Colaiste Feirste 
Abbey Community College v w Lismore
Dundonald 1v2 St.Louis(Ballymena)
St. Patricks (Ballymena) 0v6 Devinish College
St. Joseph's College (Belfast) 1v0 St. Colman's (Ballynahinch)
De La Salle (Downpatrick) 6v2 Breda Academy 
Carrick College  7v0 Fivemiletown
Ballyclare Secondary v Lumen Christi College
Nendrum College 0v5 St.Colm's (Twinbrook)
BYES (23)    
Aquinas    Castlederg
CBS (Glen Road)   Corpus Christi
Enniskillen Royal GS   Glengormley
Hazelwood   Lagan College
Larne High   Laurelhill
Lisneal   Oakgrove College
Omagh High   Parkhall College 
Priory College    Rthmore 
St. Brigids (Londonderry)   St.Killian's College
St. Malachy's (Castlewellan)   St.Patrick's (Lisburn)
St.Pat's & St.Brigid's (Claudy   St.Patrick's GS (Downpatrick)
Strabane Academy     
SEEDED   BYES into THIRD ROUND
Ashfield   Bangor Academy 
Christian Brothers GS (Omagh)   Clounagh
De La Salle (Belfast)   Dromore High
Edmund Rice College    Holly Cross (Strabane)
Killicomaine    Lurgan Juinior High
Model   O.L. & St. Patrick's  
St.Columbs's College    St. Joseph's (Londonderry)
St.Malachys College    St Patrick's Belfast 

Inspiresport Minor Plate 2015/16

 

FIRST ROUND

 

RESULTS

1

Banbridge Academy

0

v

1

Devenish College

2

Aquinas withdrew

w

v

 

Glengormley

 

BYES (14)

 

 

 

 

 

Abbey Community College

 

 

 

Castlederg

 

Colaiste Feirste

 

 

 

Laurelhill

 

Lumen Christi College

 

 

 

Nendrum College

 

Omagh High

 

 

 

Rathmore

 

Shimna Int. College

 

 

 

St. Brigid's (Londonderry)

 

St. Colm's Twinbrook

 

 

 

St. Killian's College

 

St Louis (Ballymena)

 

 

 

St. Patrick's (Lisburn)

 

SECOND ROUND

 

RESULTS

1

St. Patrick's (Lisburn) withdrew

w

v

 

Omagh High

2

St. Killian's College withdrew

w

v

 

Colaiste Feirste

3

Glengormley

 

v

w

Shimna Int. College withdrew

4

Devenish College

6

v

1

Castlederg

5

St Louis (Ballymena)

 

v

w

Nendrum College withdrew

6

St. Colm's Twinbrook

3

v

5

Laurelhill

7

Lumen Christi College

2

v

4

St. Brigid's (Londonderry)

8

Abbey Community College withdrew

w

v

 

Rathmore


 

QUARTER FINAL

 

RESULTS

1

St. Brigid's (Londonderry)

 

v

w

St Louis (Ballymena)

2

Omagh High

4

v

3

Devenish College

3

Laurelhill

4

v

1

Glengormley

4

Colaiste Feirste

1

v

3

Rathmore


 

SEMI FINALS

 

 

1

Rathmore

 

v

 

St. Brigid's (Londonderry)

2

Laurelhill

 

v

 

Omagh High

Inspiresport Minor Cup 2015/16

 

FIRST ROUND

 

RESULTS

1

Shimna Int. College

5

v

8

Fort Hill

2

Abbey Community College

7

v

3

Omagh High

3

Nendrum College

0

v

7

CBS (Glen Road)

4

Rathmore

2

v

3

Ballyclare Secondary

5

Lumen Christi College

1

v

4

St Joseph's (Donaghmore)

6

Hazelwood Eliminated

E

v

 

Dundonald

 

BYES (26)

 

 

 

 

 

Aquinas

 

 

 

Banbridge Academy

 

Carrick Grammar

 

 

 

Castlederg

 

Christian Brothers GS (Omagh)

 

 

 

Colaiste Feirste

 

Corpus Christi

 

 

 

Devenish College

 

Glengormley

 

 

 

Lagan College

 

Laurelhill

 

 

 

Lisnagarvey

 

Lisneal

 

 

 

Oakgrove College

 

Parkhall College

 

 

 

Portora

 

St. Brigid's (Londonderry)

 

 

 

St. Colman's (Ballynahinch)

 

St. Colm's (Twinbrook)

 

 

 

St. Joseph's College (Belfast)

 

St. Killian's College

 

 

 

St. Louis (Ballymena)

 

St. Mary's (Magherafelt)

 

 

 

St. Patrick's (Lisburn)

 

St. Patrick's GS (Downpatrick)

 

 

 

St. Ronan's (Lurgan)

 

SEEDED (16)

 

 

 

BYES into THIRD ROUND

 

Ashfield

 

 

 

Bangor Academy

 

Clounagh

 

 

 

De La Salle (Belfast)

 

Dromore High

 

 

 

Edmund Rice College

 

Holy Cross (Strabane)

 

 

 

Killicomaine

 

Lismore

 

 

 

Lurgan Junior High

 

Model

 

 

 

O.L. & St. Patrick's

 

St. Columb’s College

 

 

 

St. Joseph's (Londonderry)

 

St. Malachy’s College

 

 

 

St. Patrick's (Belfast)

 

SECOND ROUND

 

RESULTS

1

St. Patrick's GS (Downpatrick)

7

v

0

Devenish College

2

Lisneal

 

v

 

BYE

3

BYE

 

v

 

Dundonald

4

St. Brigid's (Londonderry)

4

v

8

Christian Brothers GS (Omagh)

5

Banbridge Academy

0

v

10

Portora

6

St. Colm's (Twinbrook)

0

v

4

St. Colman's (Ballynahinch)

7

Aquinas

3

v

5

CBS (Glen Road)

8

Fort Hill

w

v

 

St. Joseph's College (Belfast) withdrew

9

St. Patrick's (Lisburn)

1

v

7

St. Mary's (Magherafelt)

10

Ballyclare Secondary

4

v

2

St. Killian's College

11

Abbey Community College

0

v

3

Carrick Grammar

12

Laurelhill

3

v

4

Oakgrove College

13

Castlederg

1

v

14

St Joseph's (Donaghmore)

14

Colaiste Feirste

1

v

1

Parkhall College

 

 

 

 

 

Parkhall won 4-2 on penalties

15

Lagan College

2

v

0

St. Louis (Ballymena)

16

Glengormley

0

v

4

Corpus Christi

 

THIRD ROUND

 

RESULTS

1

Dromore High

1

v

3

Oakgrove

2

Portora

1

v

0

Fort Hill

3

St. Patrick's GS (Downpatrick)

0

v

2

St. Malachy’s College

4

Lagan College

1

v

5

Bangor Academy

5

Carrick Grammar

4

v

0

Parkhall College

6

St. Mary's (Magherafelt)

0

v

7

Ashfield

7

St. Columb’s College

1

v

0

Corpus Christi

8

St. Joseph's (Londonderry)

2

v

2

Killicomaine

 

Killicomaine

4

v

0

St. Joseph's (Londonderry)

9

Model

3

v

0

Clounagh

10

O.L. & St. Patrick's

2

v

0

Holy Cross (Strabane)

11

Lurgan Junior High

1

v

3

St. Patrick's (Belfast)

12

Ballyclare Secondary

3

v

6

Edmund Rice College

13

St Joseph's (Donaghmore)

2

v

5

Christian Brothers GS (Omagh)

14

St. Colman's (Ballynahinch)

 

v

w

De La Salle (Belfast) withdrew

15

Lisneal

10

v

2

Dundonald

16

CBS (Glen Road)

3

v

2

Lismore

 

FOURTH ROUND

 

RESULTS

1

St. Columb’s College

4

v

0

Ashfield

2

Model

8

v

1

St. Colman's (Ballynahinch)

3

CBS (Glen Road)

2

v

2

O.L. & St. Patrick's

 

 

 

 

 

OLSPCK win on penalties

4

Oakgrove

0

v

5

Christian Brothers GS (Omagh)

5

St. Malachy’s College

3

v

3

Portora

 

Portora

0

v

4

St. Malachy’s College

6

Carrick Grammar

1

v

9

St. Patrick's (Belfast)

7

Edmund Rice College

2

v

6

Killicomaine

8

Bangor Academy

4

v

2

Lisneal

 

QUARTER FINAL

 

RESULTS

1

Killicomaine

1

v

2

St. Malachy’s College

2

St. Columb’s College

3

v

1

Christian Brothers GS (Omagh)

3

St. Patrick's (Belfast)

0

v

2

O.L. & St. Patrick's

4

Model

3

v

0

Bangor Academy

 

SEMI FINALS

 

 

1

Model

 

v

 

St. Malachy’s College

2

St. Columb’s College

 

v

 

O.L. & St. Patrick's

Subscribe to this RSS feed

8°C

Northern Ireland

Partly Cloudy

Humidity: 71%

Wind: 8.05 km/h

  • 24 Mar 2016 9°C 3°C
  • 25 Mar 2016 12°C 9°C